Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sertifikası

- 28%

2,175.00 

Canlı Eğitim: Var
Eğitim Saati: 90 Saat
Sınav Hakkı: 5 Kez
Sınav Soru Sayısı: 10
Sertifika: E-Devlette Sorgulanabilir

DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Canlı Eğitim

Var

Eğitim Saati

90 Saat

Gönderilecek Sertifika

E-Devlette Sorgulanabilir

Sınav Hakkı

5 Kez

Sınav Soru Sayısı

10

Aşçı Yardımcılığı Eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için “Sizi Arayalım” ya da “Buraya Tıklayarak” İletişim Formunu Doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız tüm merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olacaktır. İsterseniz soruların üzerindeki (+) butonuna basarak “Aşçı Yardımcılığı Eğitimini” incelemeye devam edebilirisiniz.

Yorum Yap

 

Aşçı yardımcısı olarak başvurduğunuz işe kabul edilirseniz baş aşçıya yardım eder ve bir nevi onun sağ kolu olursunuz. Aşçı yardımcıları, çalıştıkları iş yerinin genel prensiplerine uygun, araç ve gereçleri etkin bir şekilde kullanmakla görevlilerdir. Yemek yapmayı meslek olarak edinmiş kişiler, aşçı yardımcısı iş ilanları için rahatlıkla başvuru yapabilirler. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için özen gösteren işletmeler, aşçı yardımcısı ilanları verirken yemek tarifi bilgisinin yanı sıra, temizlik ve titizliği de ön planda tutarlar.

 

Aşçı Yardımcılığı Eğitimine Kimler Katılmalı

Aşçı Yardımcısı kurs programını bitiren bireylerin aşçı yardımcılığı mesleğinin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahibi olması amaçlanmaktadır

  1. Okuryazar olmak,
  2. 13 yaşını tamamlamış olmak,
  3. Kurs programının öngördüğü temel becerileri gerçekleştirebilecek yeterliliğe (fiziksel, psiko-motor) sahip olmak.

.

İstihdam alanları

Aşçı Yardımcısı Eğitimi Sertifika Kursu başarıyla tamamlayanlar, konaklama ve ulaşım işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya ve restoranlarda, yemek fabrikalarında, ulaşım araçlarının yiyecek-içecek ünitelerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

Kişisel bakım, işe hazırlık, sanitasyon, yiyecek-içecek hizmetlerinde HACCP, bulaşık yıkama ve çöp atımı, besin öğeleri ve grupları, sebzeleri pişirmeye hazırlık, sebze garnitürleri, fond ve temel çorbalar, yumurta pişirme, basit tatlılar, uluslararası özel çorbalar, soslar, patates garnitürleri, etlerin hazırlanması, et yemekleri, balıklar, su ürünleri, salata ve salata sosları, pilavlar, makarnalar, kıyılarak, mayalandırılarak, özleştirilerek, çırpılarak ve pişirilerek yapılan hamurlar, krema, sos ve şuruplar.

Eğitime Nasıl Katılabilirim

Eğitimi Sepete Ekle yaparak, satın alınız. Eğitim danışmanımız sizi hemen arayıp süreç ve işleyiş hakkında bilgilendirecektir.

EĞİTMENLER HAKKINDA

Deniz ORHUN

1974 doğumlu Deniz Orhun, Ankara Universitesi Ziraat Mühendisliği ve Ingiltere London College Economics & Hacettepe Universitesi ortak programı İşletme Yüksek Lisansı mezunudur.

Tetra Pak, Novartis ve Merck Sharp & Dohme gibi büyük firmalarda çalıştıktan ve İsveç, Dubai ve Brezilya’ya çeşitli görevlere ile gittikten sonra, Amerika’da bu işin Harvard ‘ı olan National Louis University – Kendall College ‘ de pastacılık ve fırıncılık eğitimi aldı.

Four Seasons Chicago’da Banquet Pastry Chef ve Union League ile Swedish Bakery’de çalıştı. Chicago International Cuisine Festival’de Türkiye’yi temsil etti ve birincilik ödülü aldı. Uluslararası ve ulusal gastronomi dünyasının onayladığı, eğitimli, Türkiye’nin ilk ve tek kadın Master Şefi’dir. Dünya Nobel ödülleri araştırmalarının yayınlandığı “Springer Nature” da araştırma yazısı yayınlanmıştır ve yayınlanan araştırmasından bahsettiği “Yedikleriniz Davranışlarınız Olur” kitabıyla, eli doğaya, toprağa ve tavaya değen, 24 Güneş Sistemine uygun yeni gıda sistemini, Türkiye açısından inceleyen ilk kişidir. 2020 yılında, başarılarıyla uluslararası platformlara Türkiye’nin ismini taşıyan altı Cumhuriyet kadınından biri olarak seçilmiştir. 

Birçok Hollywood yıldızının yanı sıra, ünlü tanınmış Türk isimlere de ürünler hazırlayan Şef Deniz Orhun; 2008 yılından beri kurucusu, sahibi ve şefi olduğu Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evi’yle çalışmalarına Türkiye – Amerika hattında devam ederken 2013 yılından itibaren Klemantin Yapım olarak da yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği Yemek programlarını sunmaktadır. Üniversitelerin gastronomi bölümlerini danışmanlıklarıyla desteklemeye, bilimsel, popüler yazılarını ulusal ve uluslararası dergilerde paylaşmaya devam etmektedir.

Deniz Orhun hocamızın TV programlarından derleme eğitim videoları kullanılmaktadır.

Toplu kayıtlarda, bizzat canlı eğitim ile Deniz hanımdan eğitim talep edebiliriz.

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sertifikası
Aşçı Yardımcılığı Eğitimi Sertifikası

2,175.00 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart