Geri Ödeme ve İade Politikası

Hayatboyuegitim.com sahibi Kariyer Polikliniği firması ile kullanıcı arası üyelik sözleşmesi.


Kullanım Hüküm ve Koşulları


Sitemize üye olarak bu sözleşmenin tamamını kabul etmiş addedilmektesiniz. Dolayısıyla, istisnasız her kelimesini lütfen okuyunuz. Bu sözleşme Kariyer Polikliniği tarafından dilediği zaman güncellenebilir ve bu güncellemeler de aynı şekilde sizin için bağlayıcıdır. Bu siteye deneme üyeliği ya da müşteri olarak giriş yaptığınız her an ve siteyi kullanmadığınız süreçte işbu sözleşmeyi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Şartları ve maddeleri kısmen dahi kabul etmiyorsanız, siteye girmemeniz ve site içeriğini kullanmamanız gerekmektedir.
Hayatboyuegitim.com sitesinin hizmetlerini kullanarak tüm bu sözleşmede yazılanları anlamış, kabul etmiş ve bu sözleşmedeki her güncellemeyi takip ederek, bunları da kabul edeceğinizi taahhüt etmiş bulunuyorsunuz.


TARAFLAR:


Taraf 1: Kariyer Polikliniği Markası
MAhfesığmaz mh. 79141 sk no 7 Çukurova Adana
Telefon: 0322 458 0 458
Email: iletisim@hayatboyuegitim.com
Taraf 2: Herhangi bir şekilde bu siteye ulaşan, izleyen ve görüntüleyen gerçek ve tüzel her kişi.


TANIMLAR ve TERİMLER


“Siteye ulaşım” veya “ulaşım”; site içeriğindeki video, yazı ve her türlü görsel içeriği görmüş, okumuş veya izlemiş olmayı ifade etmektedir.
“Kurallar”; site dahilindeki tüm kurallar ve bunların güncellemelerini ifade etmektedir. “Kabul etmek” en son güncellenmiş hali ile işbu site kullanım sözleşmesinin her maddesinin kabulünü ifade etmektedir.“Kurallar”; site dahilindeki tüm kurallar ve bunların güncellemelerini ifade etmektedir. “Kabul etmek” en son güncellenmiş hali ile işbu site kullanım sözleşmesinin her maddesinin kabulünü ifade etmektedir.
“Eğitimci”; site içerisindeki videoları hazırlayan, seslendiren ve/veya görselleştirilmesine yardımcı olan kişiyi ifade etmektedir. Eğitimci’nin, site üyesi olmasına herhangi bir engel bulunmamaktadır.
“Uygulama dosyaları” veya “Uygulama dosyası”; site içindeki videoların anlatımında kullanılan her türlü yazılı veya görsel malzemeler, çizim programları için ise programa yönelik uzantılara haiz dosyaları ifade etmektedir. 
“Hayatboyuegitim.com” ve/veya “Hayatboyuegitim.com”; Kariyer Polikliniği EĞİTİM MAKİNA İMALAT SAN. VE TİC. LTD. şirketini ifade etmektedir.
“İçerik”; Hayatboyuegitim.com sitesinde yer alan ve ubiversiteegitimleri.com sayfasındaki panel içindeki videolar dahil her türlü yazılı ve görsel malzemeyi ifade etmektedir. 
“Premium içerik”; sadece site içerisinde tanımlanan özel ödeme yöntemi ile ulaşılabilen, standart üyelerin ulaşamadığı, sadece Premium üyelerin ulaşabildiği içeriği ifade etmektedir. Site içinde herhangi bir ödeme yapmış olmak Premium üye olmak ve Premium içeriğe ulaşma imkanuna sahip olmak anlamında değildir. Söz konusu Premium üyelik için ayrıca ödeme yapılması gerekmektedir.
“Standart içerik”; deneme amaçlı üyelerin dahil olduğu ve standart üyelerin de izleyebildiği içerik anlamındadır. Standart içerik, standart üyeler tarafından izlenir.
“Üye” ve/veya “Kullanıcı” ve/veya “Öğrenci” site içindeki videoları ücretli ve/veya ücretsiz izleyen her bir gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir. Hayatboyuegitim.com Üyeler’ine karşı herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir. Üyeler bu sözleşme dahilindeki tüm maddelerin kendileri için bağlayıcı olduğunu ve bunlardan dolayı Hayatboyuegitim.com’a karşı sorumlu olduklarını kabul, beyan ve taahhüt etmektedirler.
“Abone”; site içindeki içeriğe ödemeler yaparak ulaşan ve dönemsel ödemeleri düzenli olarak yapan kişiyi ifade etmektedir.
“Site”; internet üzerindeki Hayatboyuegitim.com sitesi ve bu siteye ait alt alan adlarını ifade etmektedir.
“Siz”; Üye ve/veya Kullanıcı ve/veya Öğrenci anlamındadır. Siteye bir kurumun üyesi, elemanı, çalışanı, serbest çalışanı ya da aracısı olarak ulaşıyorsanız, Hayatboyuegitim.com faydası ne anlamda ise, siz bu duruma göre kurumu ve/veya bireysel olarak kendinizi temsil edersiniz.
“Üyelik iptali”; Hayatboyuegitim.com’un dilediği an, hiçbir bildiri yapmaksızın siteye erişimi sonlandırmasını ifade etmektedir. Üyelik iptali nedenliyle Üyeler’in, Kullanıcılar’ın ve/veya Öğrenciler’in herhangi bir hak talepleri olamaz. Üyelik iptali ile Site içinde kalan para ve para muadili kontör, üyelik süresi vb. her türlü haklarınız tamamen sonlandırılır ve geçmişe yönelik hiçbir hak iddia etme hakkınız bulunmaz.


SÖZLEŞMENİN DEĞİŞTİRİLMESİ, DÜZENLEMESİ VE GÜNCELLENMESİ


Hayatboyuegitim.com bu sözleme içeriğindeki madde ve Kurallar’ı istediği an, istediği şekilde değiştirme hakkına sahiptir. Bu sözleşme dahilinde olmayan değişiklikler ise, Hayatboyuegitim.com’un söz konusu değişiklikleri herhangi bir şekilde site dahilinde ve/veya email ile duyurduğu ve/veya site içinde ikaz-uyarı olarak yayınladığı an itibariyle geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğindeki uyarıları ve bu sözleşmenin en son güncel halini inceleyip, kabul etmeyi taahhüt etmişlerdir.

 

SÖZLEŞMENİN DEĞİŞTİRİLMESİ, DÜZENLEMESİ VE GÜNCELLENMESİ


Hayatboyuegitim.com bu sözleme içeriğindeki madde ve Kurallar’ı istediği an, istediği şekilde değiştirme hakkına sahiptir. Bu sözleşme dahilinde olmayan değişiklikler ise, Hayatboyuegitim.com’un söz konusu değişiklikleri herhangi bir şekilde site dahilinde ve/veya email ile duyurduğu ve/veya site içinde ikaz-uyarı olarak yayınladığı an itibariyle geçerlidir. Kullanıcılar site içeriğindeki uyarıları ve bu sözleşmenin en son güncel halini inceleyip, kabul etmeyi taahhüt etmişlerdir.


ÜYELİK SINIRLAMALARI


Hayatboyuegitim.com üyeliği ile ilgili sınırlandırmalar şunlardır;
Üyelik hiçbir şekilde satılamaz, devredilemez, kiralanamaz, başka bir kullanıcı ile paylaşılamaz. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden Üye 40.000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder.
Site içeriğindeki hiçbir içerik, hiçbir şekilde kimse ile paylaşılamaz. Videoların ekran kayıtlarının alınması, videolardan anlık resim alınması, video kamera ile kaydedilmesi, ekran kayıt programları ile videoların ya da herhangi bir site içeriğinin kaydedilmesi kesinlikle yasaktır. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden üye 40000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder. Kurumsal üyeler, sadece kendi kurumlarından olan kişilerin siteye erişeceğini kabul eder. İlgili kurumsal üyenin üyeliği iptal olunca, o kurumsal üye adına siteye erişen kişilerin de erişim hakları sona erer. Hayatboyuegitim.com herhangi bir kurumun, herhangi bir çalışanının siteye erişimini dilediği gibi engelleyebilir. Kurumsal abonelik eğer site kullanıcısı sayısı ile sınırlandırılmış ise sözleşme ile bu sayının aşılmasında Hayatboyuegitim.com sözleşmeyi isterse, herhangi bir tazminat ödemeksizin, tek taraflı olarak derhal feshedebilir. Bu sayının aşılmasında Hayatboyuegitim.com dilerse kurumsal üyeliği iptal eder, dilerse de limiti aşan kişi sayısını işbu sözleşmede öngörülen ücretlendirmeler üzerinden ayrıca fatura eder. Sözleşmede limitsiz kişi sayısı yazıyorsa, bu ücretlendirme söz konusu değildir. DVD lisansınız bir bilgisayar için geçerlidir. Kurulum yaptığınız bilgisayarda kalır ve format gibi sıfırlama işlemi yapamadan lisansınız silinmez. Bilgisayarı satma, değiştirme durumlarınızda öncelikle lisansın olduğu bilgisayardan lisans kaldırma işlemi yapılmalıdır. Bu gibi durumlarda lisans silmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.
Kullanıcılar site içeriğini asla DVD ve/veya USB benzeri cihazlar ile dağıtamaz. Sitedeki hizmetlerin gereği olarak Hayatboyuegitim.com Kullanıcılar’a DVD ve/veya USB benzeri cihazlar verebilir. Söz konusu cihazlar kesinlikle bir başkasına satılamaz, kiralanamaz, başkalarının kullanımına sunulamaz, kiralanamaz, ödünç verilemez, takas edilemez, bedelli ve/veya bedelsiz olarak herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunulamaz. Bu madde ihlalinde üyelik iptal edilir. Bu maddeyi ihlal eden üye 40000 TL (Yirmi bin Türk lirası) ceza ödemeyi kabul eder. DVD lisans taşıma işlemleri yılda bir kez yapılmaktadır. Taşıma işlemi için bilgisayarınıza bağlanır ve lisans silinir daha sonra yeni bilgisayarınız için size güncel lisan gönderili. Kend sildiğiniz lisanlarınız için taşıma yapılmaz.
Site üyeliğine ait şifrelerin kaybedilmesi, unutulması, çalınması ya da DVD ve/veya USB benzeri cihazların kaybedilmesi ve/veya başkasının kontrolüne geçmesi durumunda tüm sorumluluk Kullanıcıya aittir. Hayatboyuegitim.com bu durumda, üyelik iptali dahil, kendi takdirine göre ne gerekiyorsa onu uygular.


ÜCRETLER, ABONELİK ve GERİ ÖDEMELER


Tekil Standart Abone Kullanıcı:Tekil Standart Abone Kullanıcılar, aboneliklerinin başlamasından itibaren 30 gün süre ile sitede yer alan standart içeriğe ulaşabilirler. Abonelik iptal edilmediği sürece 30 günün sonunda otomatik olarak yenilenir. Abonelik ertesi ayın aynı gününde yenilenir. Ancak, istisnai durumlar olabilir. Örneğin; 28-29 Şubat tarihlerinde yenilenecek abonelikler veya 31 gün çeken aylardaki yenilemeler. Üyeler otomatik yenilemeyi istemiyorlarsa, 30 günlük sürenin sona ermesinden önceki 3 gün içerisinde üyeliklerini iptal etmek için Hayatboyuegitim.com’a yazılı bildirimde bulunmak zorundadırlar. Usulünce iptal edilmeyen üyelikler, iptal edilmemiş sayılacak ve abonelik otomatik olarak uzamış olacaktır. 
Tekil Premium Abone Kullanıcı:Tekil Premium Abone Kullanıcılar, aboneliklerinin başlamasından itibaren 30 gün süre ile tüm site içeriğine Premium seviyeden ulaşır. Premium üyelik standart üyeliği de kapsar. Premium üyeler standart üyelerin izlediği tüm içeriği izler. Abonelik iptal edilmediği sürece 30 günün sonunda otomatik olarak yenilenir. Abonelik ertesi ayın aynı gününde yenilenir. Ancak, istisnai durumlar olabilir. Örneğin 28-29 Şubat tarihlerinde yenilecek abonelikler veya 31 gün çeken aylardaki yenilemeler. Üyeler otomatik yenilemeyi istemiyorlarsa, 30 günlük sürenin sona ermesinden önceki 3 gün içerisinde üyeliklerini iptal etmek için Hayatboyuegitim.com’a yazılı bildirimde bulunmak zorundadırlar. Usulünce iptal edilmeyen üyelikler, iptal edilmemiş sayılacak ve abonelik otomatik olarak uzamış olacaktır.
Kurumsal Abone:Kurumsal abonelik, bir firmanın çalışanlarının (en az bir kişi veya fazlası) firmanın satın aldığı abonelik paketi içerisinde bulunan videolara, firma ile anlaşılan süre limitinde ulaşmasıdır. Kurumsal abonelikler otomatik güncellenmez. Kurumların yenilenme onayı alınmadıkça, sözleşme bitim tarihinde otomatik olarak üyelik iptal edilir.
Eğitim Kurumu AboneliğiÜniversite, meslek yüksek okulu ve lise öğrencilerinin belirli sayı ve süre limitinde video izlemesi için özel bir anlaşma yapması ile oluşan aboneliktir. Okullar ve eğitim kurumları, tüm öğrencilerinin siteye yönelik davranış ve hareketlerinden sorumludur.
Hayatboyuegitim.com tamamen kendi takdirine bağlı olarak, dilediği kuruma ve/veya kişiye dilediği oranda indirim ve ücretsiz haklar sağlayabilir. Hiçbir indirim veya özel ayrıcalık, diğer bir kişi ya da kurum için örnek teşkil etmez. İndirimler bir hak değildir. İndirim ve kampanyalar asla Hayatboyuegitim.com’u bir sorumluluk ve yükümlülük altına sokmaz. Hayatboyuegitim.com isterse indirimlere bir bitiş süresi tanımlayabilir. Birey ya da kurumlar, Hayatboyuegitim.com’dan kazandıkları indirimi başka bir üye veya kurum ile paylaşamaz, satamaz ve/veya kar elde edemez. Bu maddedeki hükümlere aykırılık halinde, Hayatboyuegitim.com dilerse üyeliği iptal edebilir.
Hayatboyuegitim.com dilerse günlük, haftalık, aylık, yıllık periyotlar ile abonelik paketleri oluşturabilir. Mevcut abonelik paketlerinin içeriklerini, kapsamlarını, ücretlerini ve sürelerini dilediği gibi değiştirebilir. Mevcut abonelerin paketleri ve üyelikleri, otomatik olarak bir sonraki güncellemede doğrudan bu güncellemelerden etkilenir. Üyeler bu güncellemeleri takip etmek ve bilmek ile sorumludur. Hayatboyuegitim.com’a üye olarak email adresinize tanıtım ve bilgi içerikli e-mailler ve epostalar gelmesini onaylamış ve kabul etmiş bulunuyorsunuz. Siz üyeliğinizi iptal etmedikçe bu böyle kabul edilerek size tanıtım, reklam ve bilgi amaçlı email gönderilecektir.
Hayatboyuegitim.com dilerse dönemsel yeniliklerde ya da kontör alımlarında üyenin kullandığı kredi kartı ya da ödeme sistemi tahsilat imkanı vermiyorsa, üyeliği iptal edebilir. Üyeyi uyarma zorunluluğu ve sorumluluğu yoktur.
Hayatboyuegitim.com sitesine yapılmış herhangi bir ödemenin, geri ödemesi söz konusu değildir.
Üyelikler hediye edilebilir. Dilerseniz üyelik satın alıp, bu üyeliği başka bir üyeye hediye olarak iletebilirsiniz. Hediye üyelikler de normal üyelikler gibi iade edilemez ve başkasına devredilemez. Sadece hediye edilen kişi kullanabilir. Hali hazırda sitemize üye olan birisine, üyelik hediye edilirse;
Süreli üyeliklerde bu hediye süre olarak mevcut üyelik süresinin sonuna eklenir.
Kontörlü üyelik ise, kontörler bitiminden itibaren süreli üyeliğe dönüşür.
Üyeler gerçek isim kullanmak ile sorumludur. Üyelik ismi gerçek olmayanlar, başka birinin adı ile üye olanlar kesinlikle Hayatboyuegitim.com’un istediği an bu üyeyi ihraç etmesini ve üyeliğini iptal etmesini kabul etmiştir. Üyenin gerçek isim kullanmadığı anlaşılırsa, anında iptal gerçekleşir.


YAYIN ESASLARI, SİTE İÇERİKLERİ ve KULLANIMI


Site içeriklerine abone olarak üye olanlar güncellemeleri ücretsiz alacak şekilde ulaşabilirler. Kontör alarak video veya video seti izleyenler, yeni eklenen videoları ayrıca kontör ile satın almak zorundadırlar.
Hayatboyuegitim.com hiçbir şekilde yeni videolar üretmek ve yayınlamak ile sorumlu değildir ve bu yönde herhangi bir taahhüdü bulunmamaktadır. Mevcut videoların içeriklerini istediği an değiştirebilir. İstediği video ve/veya videoları silebilir veya süreli/süresiz olarak yayından kaldırabilir. Üyelerin o videoyu veya video setini satın almış olması onlara videoların sahibi olma hakkı tanımaz. Videolar ve tüm içerikler Hayatboyuegitim.com mülkiyetidir. Hayatboyuegitim.com isterse satın alınmış ve silinen videoların kontörlerini, üyelerin hesabına geri yatırabilir. Bu tamamen Hayatboyuegitim.com isteğine tabidir. Bir üye hakkı değildir. 
Hayatboyuegitim.com yayında kaldığı sürece bu sözleşme geçerlidir. Herhangi bir an Hayatboyuegitim.com herhangi bir sebeple yayınına son verirse, üyelere ait haklar geçersiz hale gelir. Hayatboyuegitim.com dilerse sitenin son aktif olduğundaki üyelere ait bazı hakları kısmen ya da tamamen telafi edebilir. Bu telafi süreye yayılabilir ve para iadesi dışında da yöntemler ile uzlaşma yolu ile yapılabilir. Tüm bunlara ilişkin karar verme yetkisi münhasıran Hayatboyuegitim.com’a aittir.
Hayatboyuegitim.com bazı durumlarda yayındışı kalabilir. İnternet tabanlı bir site olduğu için sunucu bakım durumu, hacker saldırısı, sunucu tabanlı sorunlar, çökmeler, internet altyapısı vb. herhangi bir sebeple oluşan sorunlar yaşayabilir. Tüm bu sebepler sonucunda site yayındışı kaldığı sürece yaşanılan üye kayıplarından sorumluluk kabul edilmez. Üyelerin abonelik kayıpları üyelik sürelerine eklenilebilir. Bu tamamen Hayatboyuegitim.com tercihine bağlıdır.
Tüm Hayatboyuegitim.com içeriğinin telif hakkı Kariyer Polikliniği firmasına ve İbrahim Halil CAN’a aittir. Hiçbir birey ya da kurum bu içeriği izin almadan paylaşamaz, izleyemez, çoğaltamaz, satamaz, kiralayamaz, izletemez. Site içeriği asla ve asla umuma açık yerlerde ve topluluklara izletilemez.
Site içerikleri, ekran paylaşımı, çoğaltımı veya projeksiyon benzeri yöntemler ile başkalarına izletilirse, bu sebep olan üye ve/veya üyelerin üyelikleri iptal edilir ve gerekirse 70000 (Yetmiş bin) Türk Lirası tazminat ödemesi talep edilebilir. Öğretmenlerin derslerde videoları öğrencilerine izletmesi de bu kapsama girmektedir. Öğrenci, okul ve eğitim üyelikleri de hiçbir şekilde öğrencilere projeksiyon benzeri paylaşım cihazları ile içerikleri izletemeyi haklı kılmaz. Bu birinci dereceden üyelik ihlalidir ve yaptırımı bu maddeye tabidir.
Hayatboyuegitim.com üyelerin internet hızlarının ve bağlantı kalitelerinin sorumluluğunu üstelenmez. Üyelerin bağlantı sorunları tamamen kendilerine aittir. Hayatboyuegitim.com içeriği izlenmesinden dolayı internet kullanımı hiçbir şekilde Hayatboyuegitim.com sorumluluğunda değildir.
Hayatboyuegitim.com’u kısmen, tamamen, çerçeve içinde, kodlama usulü ile başka bir siteye gömerek, aynalamak ve/veya başka bir sitede paylaşmak yasaktır. Videolardaki logo ve telif hakkı yazılarını kaldırmak da aynı şekilde yasaktır.
Hayatboyuegitim.com’e IP değiştirerek ya da herhangi bir başka yöntem ile aynı anda iki farklı cihaz veya sistem üzerinden aynı kullanıcı için giriş yapılması tespit edilirse, üyelik iptal edilir.
Site içindeki yorum bölümlerinde, bir başka üyeye ya da siteye ve yönetime/eğitimciye yönelik hakaretler üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde iletişim bilgisi paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde herhangi bir şekilde reklam yapmak, kazanç sağlamaya çalışmak, kurum ya da firmanın tanıtımını yapmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde herhangi bir internet sitesi linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde korsan ya da lisanslı olsun herhangi bir indirme linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde facebook, twitter benzeri herhangi bir sosyal medya linki paylaşmak üyelik iptal sebebidir. Yorum bölümünde siyasi, dini, gayri ahlaki herhangi bir fikir paylaşmak üyelik iptal sebebidir.
Beş defa yanlış şifre veya kullanıcı adı kullanılması sebebi ile uyarı alan üyelik hesapları dondurulur ve incelemeye alınır. Hayatboyuegitim.com sahtekarlık kanaatine varırsa hiçbir açıklama yapmaksızın üyeliği iptal edebilir.


7. SÖZLEŞMENİN İPTALİ ve GEÇERLİLİĞİ


Hayatboyuegitim.com sitesini ziyaret eden her birey ve kurum bu sözleşmeyi eksiksiz ve tamamen, koşulsuz kabul etmiştir. Hiçbir şekilde sözleşme üye tarafından iptal edilemez. Siteye girdiği ve girmediği sürece site üyesi olarak tüm sözleşme içeriğinden sorumludur.
Sözleşme sadece Hayatboyuegitim.com tarafından iptal edilebilir. Sözleşme iptali üyeye uyarı yapılmaksızın, istenildiği an ve uyarı verilmeden yapılabilir. Sözleşme iptali ile Hayatboyuegitim.com hiçbir sorumluluğa girmez. Hiçbir şekilde geri ödeme yapılmaz. Site içerisinde kullanılmamış kontör veya site üyelik süresi var ise, tamamen iptal edilir ve asla üyeye telafisi yapılmaz. Hayatboyuegitim.com dilediği zaman tek taraflı bu sözleşmeyi feshedebilir. Hayatboyuegitim.com bu sözleşmeyi mahkeme sürecinde tazminat talebi için delil olarak kullanabilir.
Bu sözleşme Hayatboyuegitim.com veya universiteegitimleri.com sitesine ilk girildiği andan itibaren geçerlilik kazanır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart