Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası

- 20%

1,800.00 

Canlı Eğitim: Var
Eğitim Saati: 80 Saat
Sınav Hakkı: 5 Kez
Sınav Soru Sayısı: 10
Sertifika: E-Devlette Sorgulanabilir

YAĞMUR HANIM
0532 376 02 84
DUYGU HANIM
0546 204 61 82

SİZİ ARAYALIM!

Canlı Eğitim

Var

Eğitim Saati

80 Saat

Gönderilecek Sertifika

E-Devlette Sorgulanabilir

Sınav Hakkı

5 Kez

Sınav Soru Sayısı

10

BAĞIMLILIK TERAPİSİ SERTİFİKASI EĞİTİMİ hakkında detaylı bilgi almak için “Sizi Arayalım” ya da “Buraya Tıklayarak” İletişim Formunu Doldurabilirsiniz. Profesyonel eğitim danışmanlarımız tüm merak ettiğiniz konularda sizlere yardımcı olacaktır. İsterseniz soruların üzerindeki (+) butonuna basarak “BAĞIMLILIK TERAPİSİ SERTİFİKASI EĞİTİMİNİ” incelemeye devam edebilirisiniz.

Yorum Yap

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi, madde bağımlılığı ve davranış bağımlılıkları (TV bağımlılığı, internet, oyun bağımlılığı, kumar bağımlılığı vb.) tanı ve terapisi alanlarında detaylı bilgi içeren bir eğitimdir.

Üniversite Onaylı Bağımlılık Terapisi Eğitimini Ömür Boyu Eğitim olarak Ters Yüz Öğrenme Modeli ile vermeye başladık. Ömür Boyu Eğitim olarak eğitim ve danışmanlık alanında yeniliklerin ve inovasyonun öncüsü olmaya devam edeceğiz. Siz değerli öğrencilerimize en iyi eğitim hizmetini en kaliteli kurumlarla iş birliği yaparak geçerlilik ve güvenirlilik sıkıntısı olmadan vermeye devam edeceğiz.

 

Bağımlılık Terapisi Eğitimine Kimler Katılmalı

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası için alınan eğitimler birçok farklı bağımlılık sorununun çözümünü sağlar.  MEB onaylı sertifikaya sahip olmak isteyen her birey eğitim merkezlerine giderek başvuruda bulunabilirler. Psikologlar, psikiyatrlar, çocuk gelişim uzmanları, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, rehber öğretmenler, okul öncesi mezun adayları, sınıf öğretmenleri, pedagoglar, konuşma terapistleri, kreşte hizmet veren personel ve tüm bu bölümlerin son sınıfında okuyan öğrenciler bağımlılık danışmanlığı sertifikasına sahip olma hakkına sahiptirler.

İstihdam alanları

  • Bireyler bu sertifikadan sonra kendilerine ait danışmanlık merkezi açabilirler.
  • Rehabilitasyon merkezlerinde görev alınabilir.
  • Aktif çalışılan bir kurumun dışında bağımlılık tedavisi için uzmanlık hizmeti verilir.
  • Kadın ve Aile Sağlığı merkezlerinde bağımlılık danışmanı olarak hizmet verilebilir.
  • Bağımlılık danışmanlığı sertifikası sayesinde ek gelire sahip olunur.

Eğitim İçeriği

  • Bağımlılığın tedavisinde, detoksifikasyon (arınma) dönemi boyunca kişilere ilaç desteği sağlanır. Ancak ilaç kullanımı yani arınma dönemi herkes için uygulanmak zorunda değildir. Başvurduğunuz uzman ‘arınmanın’ gerekli olup olmadığına karar verecektir. İlaç tedavisi dışında; bireysel terapiler uygulanmakta, kişi bir psikiyatrist ya da bağımlılık terapisti olan bir psikolog tarafından bireysel görüşmelerle tedaviye alınır. ayrıca ülkemizde her şehirde bulunmasa da terapi grupları (ayrıntılı bilgi için bakınız; AA- Adsız Alkolikler, NA- Adsız Narkotikler) , iş-uğraş terapileri, kendine yardım grupları, farklı rehabilitasyon programları da bağımlılık tedavisi için kullanılmaktadır.

.

Eğitime Nasıl Katılabilirim

Eğitimi Sepete Ekle yaparak, satın alınız. Eğitim danışmanımız sizi hemen arayıp süreç ve işleyiş hakkında bilgilendirecektir.

Kursiyer Yorumları

0.0 / 5
0
0
0
0
0
Yorum Yaz

Henüz Yorum Yok

EĞİTİMİMİZİ DEĞERLENDİRİN

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası
Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası

1,800.00 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general

Eğitim başvurunuz başarıyla iletildi!

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Shopping cart