Aile Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınmalı?

Aile Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınmalı?

Aile danışmanı nasıl olunur diye merak ediyor olabilirsiniz. Psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık, sosyal hizmet, tıp, hemşirelik ve çocuk gelişimi bölüm mezunu olmalısınız. Bu alanları bitirdikten sonra alacağınız aile danışmanlığı uzmanlık eğitimi sonrasında aile danışmanı olabilirsiniz.

Aile danışmanlığı eğitimi sonunda size verilecek aile danışmanlığı sertifikası ile iş başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan alacağınız aile danışmanlığı eğitimi nereden alınmalı konusudur. Aile danışmanlığı, doğru eğitimi aldığınız sürece çalışabileceğiniz güzel bir alandır. Aile danışmanı, çiftlerin birbirleri ve çocukları ile aile içinde iletişim kurmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile alınacak aile danışmanlığı eğitimi bir o kadar önemlidir. İyi bir eğitim merkezinden alacağınız aile danışmanlığı eğitimi uzmanlık eğitimi sayesinde mesleğinizde kısa sürede başarıya da ulaşırsınız.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi 480 saat aile danışmanlığı eğitimi uzmanlık eğitimi verir. Kurs programı sonunda verilen üniversite onaylı aile danışmanlığı eğitim sertifikası e devlet sisteminden görülebilir niteliktedir.

MEB Onaylı Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı sertifikası sizi alanınızda daha donanımlı ve profesyonel yapar. Ancak MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar? MEB onaylı aile danışmanlığı sertifikası, çeşitli kurumlarda ya da belediyelerde bulunan aile danışmanlık merkezlerinde çalışabilirsiniz. Alacağınız aile danışmanlığı sertifikası size profesyonel bir kimlik sağlasa da bu sertifikanın MEB onaylı ya da üniversite onaylı olması oldukça önemlidir.

Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası ile kamu kurumlarında işe başlama olasılığınız daha yüksektir. Üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası kurumlara güven ve kalite imajı çizer. Çünkü üniversite onaylı sertifika programlarında sertifikayı devlet üniversitesi gönderir. İş birliği içinde olunan eğitim merkezinde verilen aile danışmanlığı eğitimi kalitesi de üniversite tarafından test edilir. Üniversiteler tarafından kontrol edilen programlar sonucu uzman kişilerce ders verilmesi sertifikanın değerini de artırır. Hayat Boyu Eğitim Merkezi aile danışmanlığı eğitimi sertifika ücreti oldukça makuldür. Bu sayede çok fazla kurumda ve iş kolunda görev alabilirsiniz. Niteliklerinizi artıracak üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası için Ömür Boyu Eğitim Merkezi’nin kurs programlarına kayıt yaptırabilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart