EMDR Terapi Eğitimi Nasıl Alınır ?

Göz hareketleri ile duyarsızlaştırma sayesinde duyguların ağır yükünden kurtulmak mümkündür. EMDR terapi olarak da bilinen bu yöntem uzman kişilerce uygulanmalıdır. Aksi halde EMDR terapisi uygulandığı düşünülse de olaylar karşısında yaşanan acı ve üzüntü aynı kalacaktır.
EMDR terapi eğitimi, EMDR tekniklerinin hangi durumlarda uygulanacağını öğretir. Aynı zamanda göz hareketleri ile duyarsızlaştırma aşamaları hakkında da bilgilendirir. EMDR terapi seansı uygulama incelikleri de eğitimin konusudur. EMDR terapi eğitimi şu konularda başarı sağlar;

  • Travma sonrası yaşanan duygudurum bozukluğu
  • Depresyon
  • Anksiyete
  • Panik atak
  • Kaygı bozukluğu
  • Yeme bozukluğu
  • Fobilerin yol açtığı ruhsal problemler
  • EMDR terapi eğitimi almış psikolog, örnekleme ile sayılan bu hastalıkların üstesinden gelebilecektir.

EMDR Terapisi Nedir Nasıl Uygulanır?
EMDR terapisi nedir nasıl uygulanır sorusu danışanlarca da merak edilir. EMDR terapi esnasında acı duyup duymamak ve güvenmek için soruların cevabı aranır. EMDR terapi uygulayacak kişi, sorun teşkil eden duygulara ulaşır. Bu duygulara ulaştıktan sonra danışana iki yönlü uyarıcılar verilir. Göz hareketleri ve sesli uyaranlar yardımı ile terapi gerçekleştirilir. İki yönlü olarak gözden ve kulaktan sesli uyaranlar kullanılır. Uyaranlar yardımı ile olay karşısında yaşanan duygular yeniden şekillendirilir. Bu sayede danışan artık fazla acı duymaz. Yaşanılan travma sonrasında çekilen acı eskisi kadar şiddetli değil olmaz. Böylece duygusal olarak iyileşme de sağlanır. Olumsuz anıların yeri olumlu duygular ve anılar ile değiştirildiği için tedavi kalıcıdır.

EMDR Terapisinin Amacı Nedir?

EMDR terapisinin amacı nedir konusu danışanların merak ettiği diğer bir sorudur. EMDR terapisinin amacı danışanın duygularından dolayı yaşadığı zorluğun etkisini hafifletmektir. Olay ya da nesne karşısında yaşanan üzüntü ve acı ortadan kaldırılır.

 

EMDR Terapisi Nasıl Alınır?

EMDR terapisi eğitimi sertifikası nasıl alınır araştırmasına girdiyseniz Hayat Boyu Eğitim’i tercih edin. EMDR terapi eğitimi sonunda verilen sertifika e-devlette görülür. Üniversite onaylı EMDR terapi sertifikası olup uluslararası akreditasyona sahiptir. Yurt içindeki kariyer hayatınızı yurt dışında da devam ettirmek için bu EMDR terapi sertifika programı alınmalıdır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart