Çocuk Yogası Sertifikası Nasıl Alınır ?

Çocuk Yogası Sertifikası Nedir ve Nasıl Başvurulur ?

Çocuk yogası sertifikası

Çocuk yogası sertifikası

Öncelikle çocuk yogasından bahsetmek gerekmektedir. Çocuk yogası, klasik yoga duruşlarının aksine çocuklar için daha uygun standartlara dönüştürülmüş bir halidir. Bunun yanı sıra eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygularının birleşmiş olduğu bir hareket bütünüdür. Bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan çocuk yogası çocuklar için oldukça etkili bir egzersizdir. Eğer çocuk yogası eğitimi almak ve hem çocuk yogası hakkında hem de çocuk yogası eğitmenliği yapmak isterseniz çocuk yogası sertifikası nasıl alınır sorusunu cevaplamanız gerekmektedir. Ve bu soru sizin için oldukça önemlidir. Çocuk yogası sertifikası nasıl alınır sorusunu cevabı ise şöyledir :

 

  • Kayıt işlemlerini tamamlamış bulunan kursiyere kullanıcı ismi ve şifresi SMS veya mail aracılığı ile gönderilmektedir.
  • Kullanıcı adı ve şifreniz online eğitim platformunu giriş yapmanızı sağlamaktadır.
  • Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınav bilgileriniz sistem içerisinde size gelmektedir.
  • Eğitim süresi zarfı boyunca istediğiniz saatte giriş yapabilir ve giriş yaptıktan sonra dersleri izleyebilirsiniz.
  • Eğitim süreci dolmadan en geç bir gün öncesinden online sınava girilmeli ve eğitim tamamlanmalıdır. Bu sayede sertifika alma serüveniniz tamamlanmaktadır.

 

Çocuk Yogası Eğitiminin Katılım Koşulları Neler ?

Çocuk yogası eğitimi için önemli bir soru olan çocuk yogası eğitiminin katılım koşulları neler sorusunun cevabı daha önceden herhangi bir yoga eğitimi almamış şartı veya herhangi bir şart aranmamaktadır. Bu eğitim için ilk öncelik istemektir ama bunun yanı sıra daha önceden yoga pratiğinizin olması da size bir avantaj sağlayacaktır. Gerekli tüm bilgiler eğitim esnasında alınsa dahil önceden deneyim olması sizin gelişiminiz açısından daha iyi olacaktır yani çocuk yogası sertifikası eğitimi için herhangi bir ön koşul veya şart bulunmamaktadır.

 

Çocuk Yogası Eğitimine Kimler Katılabilir ?

Çocuk yogası eğitimine kimler katılabilir sorusuna cevap olarak herhangi bir ön koşul bulunmadığı için çocuk yogasına ilgi besleyen herkes katılabilir denilebilir. Bunun yanı sıra çocuk yogası çocuklarını düşünen ailelerin de alması gereken bir eğitimdir çünkü çocuk yogasının çocuklara oldukça faydaları bulunmaktadır. Bu faydaların bazılarını sayacak olursak: Hayal güçlerini kullanma, enerjilerini doğru yöne iletme, doğru nefes alma, esneklik, olumlu düşünme, kasların kuvvetlenmesi, yaratıcılık artışı, konsantrasyon artışı, bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi birden fazla faydası bulunmaktadır ve bu saydığımız faydalar tamamını kapsamamaktadır.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart