Duygu Odaklı Terapi Sertifikası Nereden Alınır ?

Duygu Odaklı Terapi Nedir ?

Danışanın duygularına göre terapi sürecinin oluşturulduğu psikoterapi türüne duygu odaklı terapi denir. Bireyin duygularından yola çıkarak davranışlar ve sonuçlar gözlemlenir. Danışanın olaylar karşısında yaşadığı duygulara göre verdiği tepkiler ölçülür.
Duygu odaklı terapi özellikle çift terapisi ve bazı ruhsal sorunlarda etkili sonuç verir. Duygu türlerine göre bireylere tedavi sunulur. Duyguya göre davranış değiştirme ve kendini ifade etme gibi çeşitli kazanımları olan terapilerdendir. Olaylar karşısında yaşanılan duyguyu doğru yerde kullanmak için duygu odaklı terapi yardımı alınmalıdır. Duygu Odaklı Terapi Sertifikası almak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

 

Duygu Odaklı Terapi Nedir?

Duygu odaklı terapi nedir ve terapilerde ne gibi kazanımları vardır bilinirse bu yöntem seanslarda verimli kullanılabilir. Duygu odaklı terapide asıl amaç danışanın olaylar karşısında ortaya çıkan zarar veren duygularını değiştirmektir. Danışanın duyguları değiştikçe davranışları da değişir. Duygulara bağlı davranışlarda farkındalık için duygu odaklı terapi kullanılır.
Danışanın duygularını yeniden yapılandırması, duygu odaklı terapi nedir sorusunun tam cevabıdır. Terapistin izleyeceği yol sayesinde danışanın görüş açısı genişler. Böylece duyguların sebep olduğu ruhsal sorunları da kolayca görür.

Duygu Odaklı Terapi Nerelerde Kullanılır?

Bazı kuramlar ve psikoterapi yöntemleri belirli ruhsal sorunların tedavisinde % 80’lere varan başarı sağlar. Duygu odaklı terapi de bunlardan biridir. Duygu odaklı terapi nerelerde kullanılır bilinirse sorun çözümünde sağladığı başarı oranı yükselir. Her ruhsal problemde aynı psikoterapi tekniğinden faydalanılmaz. Duygu Odaklı Terapi Sertifikası ile sizlerde kendinize bir kariyer kapısı açabilirsiniz. Ruhsal problemin kökenine inildiğinde sorunun kaynağı farklılık taşır. Etkisi uzun süren ve kalıcı çözümler sunan terapi yöntemleri tercih edilir.

  • Çift terapisi ve ilişki terapisinde
  • Duygusal problemlerde
  • Bazı bireysel terapilerde
  • Duyguların başrolde olduğu ruhsal sorunlarda
    Duygu odaklı terapi nelerde kullanılır konusunda merak ettikleriniz için Hayat Boyu Eğitim size ayrıntılı bilgi verir.

Duygu Odaklı Terapinin Amacı Nedir?

Duygu odaklı terapinin amacı nedir konusu terapist tarafından doğru anlaşılırsa çözüm de kolaydır. Duygu odaklı terapi, duygulara bakışınızı değiştirir. Yaşadığınız duyguları neden sonuç ilişkisinde değerlendirmenizi sağlar. Bu da duygularınız hakkında farkındalık kazandırır. Öfke, kaygı ve korku başta olmak üzere duyguları keşfedip sorunlardan kurtulmak içindir.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart