Öğrenci Koçluğu Eğitimi Ne İşe Yarar?

öğrenci koçluğu eğitimi

 

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi ve sertifikası alanlar hangi alanlarda çalışıyor ?  Eğitim danışmanlığı eğitimini ve öğrenci koçluğu sertifikasını ne yapıyor ?  Öğrenci koçluğu sertifikasını nerede kullanıyor? Eğitim danışmanlığını nasıl yapıyorlar ? Benzeri çok sayıda sorular soruluyor. Öğrenci koçluğu yada diğer kullanılan adıyla eğitim danışmanlığı eğitimi ve sertifikası alan bir çok öğretmen yada öğrenci koçluğu eğitimi eğitim danışmanlığını kendisine meslek olalar kabul eden ve koçluğu bir hizmet olarak vermek isteyen Türkiye’deki bir çok kişi ömür boyu eğitim merkezini kendine yol gösterici eğitim veren kurum yada sertifikası ile koçluk merkezi açacağı bir yer olarak ömür boyu eğitim merkezini seçiyor.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi İçeriği 

Yaklaşık 11 yıldır öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimlerini örgün, online, a-senkron ve canlı olarak yapan ömür boyu eğitim merkezi, öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı alanında Türkiye’nin en önemli kuruluşlarının başında gelmektedir. Kurum bu eğitimleri yaparken özellikle öğrencinin sahada uzmanlaşması için gerekli eğitim programını hazırlamaktadır. Teorik eğitimi online a-senkron vererek öğrenciler arasındaki öğrenme zamanı, öğrenme kapasitesi gibi problemleri bertaraf etmektedir. Çünkü öğrenciler birbirlerinden bağımsız olarak öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimine ait a-senkron profesyonel videoları izleyerek temel eğitimi, yani eğitim danışmanlığı eğitiminin teorik kısmını herkes kendi öğrenme düzeyine göre bir kez yada onlarca kez tekrar ederek izleyip öğrenci koçluğu uygulama ve Eğitim Danışmanlığı süper vizyon kısmına katılmaya hazır hale geliyorlar.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitiminin online a-senkron eğitim kısmını tamamlandıktan sonra, tüm öğrencilerimizi ayda 2 kez online CANLI Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı eğitiminin soru cevap kısmına alıyoruz. Bu kısımda öğrenci koçluğu eğitimini en dolu dolu şekilde anlatan Ph.Dr. Şengül İnan Gülpınar ve Uzman Psikolojik Danışman Aygül Bahar Yılmaz karşılıyor. Ve ayda 1 yada 2 kez online canlı koçluk ile ilgili soruları cevaplıyorlar. Öğrencilerimiz uygulama esnasında takıldıkları konuları, öğrenciye koçluk esnasında öğrenciye yapılacak testleri, envanterleri ve ölçeklerle ilgili takıldıkları kısımları uzman hocalara yönelterek uygulama konusunda daha verimli nasıl olacakları konusunda gerekli eğitimleri alıyorlar.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır ?

Ve daha sonra üçüncü kısma geçiyoruz. Yani ilk olarak her öğrenci kendi kapasitesine göre a-senkron eğitim videolarını dilerse bir dilerse onlarca kez izleyerek öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitiminin teorik kısmını tamamlıyor. İkinci kısımda takıldığı tüm konuları canlı online sistemde eğitimi anlatan uzman psikolojik danışman hocalarına soruyor. Ve üçüncü kısım son bölüm. Bu bölümde öğrencilerimizi genel merkezimizde 2 gün misafir ediyoruz. ve 2 gün boyunca yüz yüze süper vizyon eğitimi yapıyoruz. Örgün yüz yüze öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı süper vizyon eğitimleri toplam 12 saat sürüyor ve sahada karşılaşılan zorluklar, yapılması gerekenler, takıldığınız tüm konular ile birlikte öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı merkezi nasıl açacağınıza yönelik eğitim veriliyor. Uygulama ve süper vizyonda bittikten sonra hazırsınız. Artık tam anlamıyla yetişmiş, teorik, uygulama ve süper vizyon eğitimini eksiksiz tamamlamış bir öğrenci koçu ve eğitim danışmanısınız.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart