Montessori Eğitimi Formatörlük Sertifikası Kimler Alabilir?

Montessori Eğitimi Formatörlük Sertifikası Kimler Alabilir?

Dünyada kabul gören en kaliteli eğitim sistemlerinden biri olan Montessori eğitimi vermek için bazı donanımlara sahip olunması gerekir. bunlardan biri de alacağınız Montessori formatörlük eğitimi sertifikasıdır. Montessori eğitimi çocukların kabiliyetlerini ve zeka seviyeleri göz önünde bulundurarak  oluşturulan eğitim şeklidir. Çocukların ilgi alanları doğrultusunda eğitim vererek hem becerilerini geliştirir hem de duygusal yönlerini geliştirir. Montessori eğitimi çocukların motor kabiliyetlerini ve yaratıcı yönlerini geliştirir. Yetenekleri doğrultusunda aldıkları eğitim onların yetkinliklerini de arttırır. Kendine güvenen ve girişimci bir nesil yetiştirme konusunda başarılı eğitim sistemidir. Bu alanda eğitimci olmak için mutlaka Montessori formatörlük eğitimi sertifikası almalısınız.

Montessori eğitimi formatörlük sertifikası kimler alabilir diye merak ediyor olabilirsiniz. Montessori formatörlük eğitimi sertifikası;

  1. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  2. Farklı branşlarda öğretmen olan kişiler
  3. Sosyologlar
  4. Aile danışmanları
  5. tıp mezunları ve hemşireler
  6. Çocuk gelişimciler
  7. Sosyal hizmet uzmanları
  8. Montessori eğitimi almak isteyen herkes

Montessori eğitimi formatörlük sertifikası alabilir. Montessori formatörlük eğitiminde verilen 400 saatlik eğitim sonunda, Montessori eğitimi formatörlük sertifikası alırsınız.

Montessori Formatörlük eğitimi sonunda verilen, devlet üniversitesi onaylı Montessori eğitimi formatörlük sertifikasıdır.  Montessori eğitmen sertifikası ile çalışacağınız eğitim kurumlarının sayısını ve niteliğini de artırabilirsiniz.

Profesyonel Montessori eğitimi almak ve bu alanda kendinizi geliştirmek dışında yeni bir iş imkanına da sahip olursunuz. Üniversite onaylı Montessori eğitimi formatörlük sertifikası aldığınız sürece başvurularınızda güven duygusu da oluşur.

Montessori Eğitimi Formatörlük Sertifikası Ne İşe Yarar?

Montessori formatörlük eğitimi ile Montessori eğitmeni olabilirsiniz. Montessori  formatörlük eğitimi, uzman eğitmenliği olarak da bilinir. Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından alacağınız 400 saatlik Montessori formatörlük eğitimi ile eğitim alanında ders verebilirsiniz.

Montessori öğretmeni; MEB’e bağlı  özel okullar ve devlet okullarında, çeşitli eğitim merkezlerinde, okul öncesi eğitim yuvalarında, anaokullarında kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde çalışabilir. Bu sayılan yerlerde eğitim vermek ya da Montessori eğitmeni yetiştirmek için Montessori eğitimi formatörlük sertifikası almanız gerekir. Montessori eğitimi formatörlük sertifikası ile Montessori eğitimi uygulayıcısı ya da Montessori eğitmeni olursunuz.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart