Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Ve Resim Testleri Eğitimi Kimler Alabilir?

Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Ve Resim Testleri Eğitimi Kimler Alabilir?

Çocukların duygu dünyasının ve gerçekliğin dışa vurulması olarak görülen resim analizi ile psiko- pedagojik açıdan değerlendirme yapılır. Pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi kimler alabilir diye merak edebilirsiniz.

  1. Okul öncesi ve ana okulu öğretmenleri
  2. Farklı branş öğretmenleri
  3. Psikologlar ve psikolojik danışmanlar
  4. Aile danışmanları
  5. Özel eğitimciler
  6. Sosyal hizmet uzmanları ve sosyologlar
  7. Bu alanda eğitim almak isteyenler ebeveynler

Pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi alabilir. Psiko- pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve testler eğitimi aldıktan sonra size verilen sertifika ile bu alanda hizmet verebilirsiniz. Hayat Boyu Eğitim Merkezi üniversite onaylı pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi verir. Buradan alacağınız eğitim sayesinde çeşitli resmi kurumlarda ve Bakanlığa bağlı kurum ile kuruluşlar da çocuk resimleri analiz edebilirsini. Bu konuda alacağınız eğitimlerde hastanelerde de rahatlıkla çalışabilirsiniz.

Psiko- pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi ücreti aldığınız çocuk resimleri analizi eğitimi ile kıyaslanmalıdır. Alacağınız bu kurs programının size sağladığı kazanımlar sertifika ücreti ile kıyaslandığında düşük kalacaktır.

Pedagojik Açıdan Çocuk Resimleri Analizi Ve Resim Testleri Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çocuklarda resim, iç dünyalarının dışa vurumu şeklinde karşılık bulur. Merak ettikleri, sevdikleri, sevmedikleri ve üzüldükleri her şeyi yaptığı resimlerde bulmanız mümkündür. Çocuklar anlatmak istedikleri, korktukları, anlatamadıkları ve hissettiklerini resim çizerek ifade ederler. Pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi ile anlatmak istediklerini anlamak kolaylaşır.

Psiko- pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi ne işe yarar diye merak edebilirsiniz.  Özellikle çocukların aile içindeki durumları resmetmesi adli vakalarda da yol göstericidir. Görgü tanığı olmayan olaylarda ihtiyaç duyulduğunda çocuk resimleri analizi de kullanılabilir. Psiko- pedagojik açıdan çocuk resimleri analizi ve resim testleri eğitimi verilir. Psiko- pedagojik testler eğitimi sonrasında yapılan resimlerde çocukların zihinleri ve olaylar hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart