Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Sertifikası Kimler Alabilir?

Kodlama ve Robotik Eğitmenliği Sertifikası Kimler Alabilir?
Kodlama ve robotik alanlarında bilgi akışını sağlamak, el ve zihin becerisini geliştirmek ile takım halinde hareket etmek için kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası alınmalıdır. Analitik düşünme ve problem çözme yazılım dili öğrenme açısından da önemlidir. Kodlama ve robotik eğitmenliği eğitimi aldığınızda çeşitli yerlerde ve MEB’e bağlı okullarda eğitim verebilirsiniz. Kodlama ve robotik alanında profesyonel olarak çalışmak ve eğitim vermek için güçlendirilmiş eğitim müfredatı olan merkezlerden eğitim alabilirsiniz. Hayat Boyu Eğitim Merkezi 120 saat robotik ve kodlama dersi sonrasında sertifika verir.
Bilgisayar çağında olmamız ve teknolojinin gelişmesi yazılım dilini öğrenmeyi de zorunlu kılmıştır. Bu sebeple okullarda robotik kodlama gibi seçmeli dersler de verilmektedir. Robotik kodlama bilgisayar dilidir. Kodlama ve robotik eğitmenliği kurs programında amaç robotun hareketlerini kontrol etmek ve yönlendirmektir. Analitik bir alan olduğundan özellikle çocuklarda zihin gelişimini destekler. Bilgisayar alanında kariyerini geliştirmek isteyen kişilerin kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası alması gerekir. 120 saatlik kodlama ve robotik dersi ile bilgisayarın yazılım dilini kısa sürede öğrenebilirsiniz. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası kimler alabilir diye düşünebilirsiniz.
1. Farklı branş öğretmenleri
2. Okul öncesi öğretmenleri
3. Robotik kodlamaya ilgi duyan kişiler
4. MEB’e bağlı etüt ve satranç merkezlerinde görev almak isteyenler
5. Kodlama ve robotik alanında çalışma yapmak isteyenler
6. Çocukların yeteneklerini keşfetmek ve onlara bazı yetenekleri aktarmak isteyen ebeveynler eğitim alabilir.
Robotik Kodlama Eğitmeni Nasıl Olunur?
Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası ile robotik kodlama eğitmeni olabilirsiniz. Robotik kodlama eğitmeni nasıl olunur diye merak ediyorsanız, bu eğitim dışında başka belgelere gerek yoktur.
Etüt merkezlerinde, eğitim merkezlerinde, MEB’e bağlı kurumlarda robotik ve kodlama dersi verebilirsiniz. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası 120 saat eğitim süresi boyunca yetişen ve sınavdan geçer not alan kişilere verilir. Hayat Boyu Eğitim Merkezi tarafından verilen kurs çerçevesinde alacağınız kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası e-devlet’ten görülebilir. Üniversite onaylı kodlama ve robotik eğitmenliği sertifika ücreti alacağınız kaliteli eğitimle ölçülemez. Kodlama ve robotik eğitmenliği sertifikası sonunda robotik kodlama eğitmeni unvanına sahip olursunuz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart