Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimi Nedir?

Usta Öğretici Oryantasyon Eğitimi Nedir?

Usta öğretici oryantasyon eğitimi, birçok alanda eğitim gören ya da kaybolmaya yüz tutmuş meslek erbaplarının halk eğitim merkezlerinde ders verebilmesine imkan sağlar. Usta öğretici oryantasyon eğitimi nedir ve usta öğretici oryantasyon eğitimi nereden alınır sorularının cevabını arıyor olabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde görev alan öğretmenler. kadrolu usta öğreticiler ve burada çalışacak uzman ve usta öğreticilerin derslere girebilmesi için gerekli eğitim programıdır. Usta öğretici oryantasyon kursu ile bu alanda yetkin olan kişilerin derslerde düzeni sağlaması ve bilgilerini aktarabilmesi için teorik ve uygulama eğitimi verilir. Bu eğitim sonunda usta öğretici oryantasyon sertifikası ile halk eğitim merkezlerinde usta öğretici olarak görev yapabilirsiniz.

Usta Öğretici Oryantasyon Kursuna Kimler Başvurabilir?

Belli bir eğitime sahip olmasına rağmen halk eğitim merkezlerinde görev yapmak isteyen kişiler bu sertifika programına başvurabilir. Halk eğitim merkezlerinde usta öğretici olmak için oryantasyon kursu almak gerekir. Usta öğretici oryantasyon eğitimi ile sınıfta hakimiyet kurma, sahip olunan bilgileri karşıdakine aktarabilme, öğrencilerle sağlıklı iletişim kurma ve hitabet gibi konular eğitim kapsamındadır.

Usta öğretici oryantasyon kursuna kimler başvurabilir sorusunun cevabı basittir. Halk eğitim merkezlerinde görev yapan yahut burada görev yapmak isteyen;

  1. Kadrolu öğretmenler
  2. Ücretli uzman ve usta öğreticiler
  3. Kadrolu usta öğreticiler

bu alanda eğitim verebilir. Halk eğitim merkezlerinde yeterlik belgesi olan ancak oryantasyon eğitimi olmadığı için buralarda ders veremeyen kişiler de bu sayede derslere girebilir.

Önemli meslek ve sanatları icra eden kişiler usta öğretici oryantasyon kursuna katılarak halk eğitim merkezlerinde bu önemli meslek ve sanatları başka kişilere de öğretebilir. Usta öğretici oryantasyon eğitimi bu meslek ve sanatların daha çok kişi tarafından da öğrenilmesine imkan sağlar.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi gibi eğitim programları konusunda uzman ve yüzlerce eğitim programı olan merkezlerden bu eğitimi alabilirsiniz. Kaliteli eğitim veren yerlerden alınan oryantasyon kursu başvurularınızda sizi bir adım öne çıkarır. Kariyer planınızı değiştirmek istiyorsanız usta öğretici oryantasyon kursuna katılarak halk eğitim merkezlerinde derse girebilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart