Aile Dizimi Eğitimi Nasıl Alınır ?

Aile konstelasyonu, nesilden nesle aktarılan olumsuz olay ve deneyimlerin etkilerinin ortadan kaldırılmasıdır. Aile dizimi eğitimi alıp bu psikolojik etkileri uzaklaştırmanız mümkündür. Bireyin iç dünyası bir süre sonra aile içi sisteme dahil olur. Olumsuz duygular ve düşünceler geçmişte bazı duygu ile davranışlara takılı kalmanıza nedendir. Aile dizimi eğitimi, sürecin rasyonel bir şekilde yürütülmesinde rol alır.
Aile dizimi eğitimi, grup terapisi şeklinde yapacağınız eğitimleri içerir. Çünkü seans boyunca atalarınızı temsil edecek birilerine ihtiyaç duyulur. Bu kişilerin olay örgüsü içinde doğru konumlandırılması ise aile dizimi eğitimi ile olur. Ölüm, kayıp, travmatik olaylar, şiddet ve kürtaj vs. kişiler üzerinde olumsuz etki bıraktığından üstesinden gelinemediği için nesillere aktarılır.

Aile Dizimi Sertifikasını Kimler Alabilir?
Aile dizimi sertifikası kimler alabilir diye merak edebilirsiniz. Aile dizimi eğitimi, mesleki sertifika programları gibi değildir. Bilinmelidir ki aile diziminde kendini geliştirmeye istekliler eğitimi almalıdır. Spritüel alan olduğundan aile dizimine eğilmek ve çalışma yapmak isteyenler mutlaka eğitimi deneyimlemelidir.

Aile dizimi sertifikasını kimler alabilir sorusunun pratikteki karşılığı herkestir. Bireylerin yaşamına dokunmak ve geçmişi ile arada tıkanıklık oluşturan olumsuz duyguları atmak için aile dizimi sertifikası alabilirsiniz.

Aile Dizimi Eğitimi Online Alınabilir mi ?
Aile dizimi eğitimi online almak size ilginç gelebilir. Hayat Boyu Eğitim ile aile dizimi eğitiminin örgün eğitimden farkı bulunmaz. A-sekron eğitim, canlı ders, süpervizyon ve ödevlendirme sizi her yönden yetiştirir.
Aile dizimi eğitimi online ile yaşanılan maddi ve manevi olumsuzlukları çözmeniz mümkündür. 7 kuşak öncesine bile aile dizimi eğitimi online yardımı ile gidilebilir. Boşanma, ayrılık ve daha birçok olumsuz duygunun etkisi silinir. Aile dizimi terapi eğitimi 120 saat ve materyaller ile verilir.

Aile Dizimi Sertifikası Üniversite Onaylı mı ?
Aile dizimi sertifikası üniversite onaylı alındığında danışanlarınız akademik düzeyde ders aldığınızı bilir. Bu da size aile dizimi terapisi için gelenlerde güven hissi uyandırır. Aile dizimi sertifikası üniversite onaylı ise iş başvurusu yapacağınız yerlerde şansınız yüksektir. Aile dizimi sertifikası ile istediğiniz vakitte çalışıp kazancınızı artırabilirsiniz.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart