Aile Dizimi Eğitimi Ücreti

Aile Dizimi Eğitimi Ücreti

Aile dizimi eğitimi ücreti nedir nerden bu eğitimi alabilirim şeklinde sorular çok fazla sorulmaya başlanmaktadır. Bu konuda eğitim alınması ile birlikte insanlara yardımcı olunacağı bir meslek sahibi olunabilmektedir. Eğitim alındığında meslek sahibi olmak için e-devlet onaylı sertifika veren firmalar tercih edilmelidir. Eğitimlere online şekilde katılım sağlanabildiğinden halen bir yerde çalışan ya da öğrenci olan kişiler tarafından da alınabilmektedir. Eğitim sonuçlandığında yapılan sınavda başarılı olan kişilere devlet onaylı sertifika verilmektedir.

Bu eğitimin ücretinden önce ne olduğunun bilinmesi gerekiyor. Aile dizimi kısaca anlatmak gerekirse bir sistem olarak ele alınabilir. Bert Helliger aile dizimi terapisini geliştiren kişidir. Onun geliştirdiği kurama göre aile bireylerinin arasında sadece genetik aktarımlar olmamaktadır. Bunun yanında görünmez bağlarla birbirine bağlı olan ailede geçmişte yaşanan travmalar, korkular, olumsuz olayların etkisi sadece o kişide değil ailenin gelecek nesillerinde de görülmektedir. Aile geçmiş bireylerinden miras kalan bu duygular kişinin hayatında çok fazla etki etmektedir. Kişilerin korkularından kurtulması, başarılı ve mutlu hayata sahip olması için aile dizimi terapisi uygulanmalıdır.

Aile Dizimi Eğitimini Kimler Almalıdır?

Aile dizimi eğitimi ücreti ne kadar araştırmasını yapan kişilerin amacı terapist olmaktır. İş olanaklarının oldukça sınırlı olduğu günümüzde özellikle Zeytin Ağacı dizisi yayınlanmaya başlandıktan sonra bu iş olanağı değerlendirilmek istenmektedir. Elbette bu alanda eğitimi her insanın alması mümkündür. Uzman olarak terapi yapılması için üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor ya da mezun olmak gerekmektedir.  Temelinde psikiyatri eğitimi olan kişiler eğitim ile ayrı bir uzmanlık alanı edinmiş olabiliyorlar. Mesleğinde başarısını arttırmak isteyen kişilerde aile dizimi eğitimi almayı tercih ediyorlar. Aile dizimi eğitimi alması yararlı olan kişileri şu şekilde belirtebiliriz.

 • Psikiyatristler
 • Psikologlar
 • Aile terapistleri
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Psikiyatri hemşireleri
 • Özel eğitim öğretmenleri
 • Ana okul öğretmenleri
 • Aile hekimleri
 • Fizyoterapistler
 • Nlp uzmanları
 • Sanat eğitimi almış profesyoneller
 • Üniversitelerin belirtilen mesleklerin eğitimlerini veren bölümlerde okuyan öğrenciler

Aile Dizimi Eğitimi Nasıl Veriliyor?

Aile dizimi eğitimi ücreti, alanında uzman olan eğitimciler tarafından verilmesine rağmen, öğrencilerin bütçelerine uygun olarak belirleniyor. Gelişen teknolojiyle birlikte aynı zamanda yaşanan küresel salgından dolayı pek çok eğitim online olarak verilmektedir. Aile dizimi eğitimi de online şekilde alınıyor. Derslerin iyi anlanması eğitimcilerin soru cevap şeklinde dersleri yapabilmeleri için canlı dersler bulunuyor. 120 saatlik eğitim sonunda öğrenciler bir sınava giriyorlar.

Eğitimi biten öğrencilere beş kez sınava girme hakkı tanınmaktadır. Bu sayede bir kez sınavda başarılı olamadığı için sertifikasını alamamasının önüne geçilmektedir. Eğitim sırasında Aile Dizimi Kuramı, terapinin nasıl yapılacağına dair bilgiler hazırlanan müfredat kapsamında verilmektedir. Kuramın her aşaması terapinin nasıl uygulanacağı, hangi noktalar üzerinde durulacağı anlatılıyor. Örneklerin de verildiği dersler ile öğrenciler tam olarak kuramı kavrayabiliyorlar.

Aile Dizimi Eğitimi Nasıl Alınıyor?

Aile dizimi ücreti uygun olması eğitimin alınmasını kolaylaştırıyor. Eğitimi almak için Hayat Boyu Eğitim sitesine girmek gerekiyor. Burada sepete ekle dendikten sonra kısa sürede danışmanlar arayarak bilgi vermektedirler. Online olan eğitimlere katılım için öğrencinin en uygun olduğu saatler belirleniyor. Böylece özellikle canlı derslere katılım sorunsuz şekilde yapılabilmektedir. Mesleğe adım atmış kişiler uzmanlık alanlarını bu şekilde geliştirebiliyorlar.

Aile dizimi ücreti ödenen miktara karşın öğrenciye sağladığı fayda ile kıyaslandığında çok makul kalmaktadır. Kendi psikiyatri ya da terapi merkezini açmayı düşünen kişilerin daha geniş bir kitleye hizmet verebilmesi eğitimi alması ile mümkün olmaktadır. Öğretmenler ise aldıkları eğitimle öğrencileriyle daha etkili iletişim kurabiliyorlar. Öğretmen öğrenci iletişiminin başarılı kurulması öğrencinin başarısının artmasını sağlıyor.

 

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart