Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır ?

Hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifikası

Hızlı okuma; göz kaslarını geliştiren ve eğiten, gözün görme alanını genişletip kelimeler üstünde kontrollü biçimde  gezmesini sağlayan bir okuma tekniğidir. Hızlı okuma;  göze etkin biçimde bir tempo kazandırarak görme ve algılama arasında bir  uyum geliştirmektedir.  Bu teknik ülkemizde  1985 yılından bu yana etkin biçimde kullanılmaya başlamıştır. Son yıllarda  öğrenciler ve veliler tarafından Hızlı okuma tekniği tercih edilmeye başlanmıştır. Bu teknik ile sınavlarda öğrencilerin özellikle sözel sınavlardaki kelime ve cümle yoğunluğunu hızlı biçimde okuyup ,analiz edip doğru şıkkı bulmasına yardımcı olabilmektedir.  Hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifikası ; özellikle veliler tarafından çok merak edilen bir konudur. Öğrencilerin sınav başarılarını doğrudan etkileyebilecek bir durum olan hızlı okuma yeteneği profesyonel kişiler tarafından sağlanmalıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Programına Kimler Katılmalıdır ?

Bu sertifika programına hızlı okuma konusunda danışmanlık yapmak isteyen kişiler dışında ;

Edebiyat öğretmenleri
Türkçe öğretmenleri
Egzersiz açmak isteyen herkes
Kişisel gelişim uzmanları
Öğrenci koçları
Eğitim uzmanları
Meb formatorleri gibi kendini geliştirmek isteyen herkes programa katılabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimi Sertifikası Programının İçeriği Nedir ?

Hızlı okuma eğitmenlik eğitimi online, canlı ve dokuman eğitiminden oluşmaktadır. Ayda iki defa da hızlı okuma eğitimi canlı soru cevap yöntemi ile yapılmaktadır. Bu süreçte göreceğiniz derslerin bazı konu başlıkları aşağıda sıralanmıştır. Bu eğitimlere canlı ders sistemimize kayıt olduktan sonra size oluşturulan profil ile katılabilirsiniz. Alacağınız sertifikalar devlet üniversitesi onaylı  ve Milli Eğitim Bakanlığı çatısında ise  geçerli olacak biçimde sizlere sunulmaktadır. Sertifikanızı istediğiniz zaman E-devlet sistemi üzerinden kolayca sorgulayabilmektesiniz.

Hızlı Okumanın Programdaki Yeri
Hızlı Okuma Teknikleri Etkinlik Örnekleri
Gözün Aktif Görme Alanını Genişletme Etkinlikleri
Gözün Aktif Kavrama Alanını Genişletme Çalışmaları
Zihnin Tamamlama Özelliğiyle Okuma Çalışmaları
Okuma Hızı ve Anlama Düzeyi
Okuma Hızının Tespiti
Anlama Düzeyinin Tespiti
Okuma Hızını ve Anlama Oranını Etkileyen Faktörler
Seslendirerek Okuma
Kelimeleri Teker Teker Okuma
Ayrıntılara Takılarak Geri Dönüşler Yapma
Pasif Okuma
“Hızlı Okursam Anlayamam” inancı
Göz idmansızlığı
Bilgi ve Kültür Düzeyi Eksikliği
Dilbilgisi ve Kelime Hazinesi Yetersizliği
Konsantrasyon Eksikliği

Hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifika programı ile  rakiplerinizden daime önde olacaksınız. Aldığınız Sertifikaların kişisel gelişiminize de katkısı olacaktır. Aldığınız eğitim ile de özgüveninizin arttığına şahit olabilirsiniz. Sizler de Bu sayede rakiplerinizden daime önde olacaksınız. Aldığınız 160 saat online dersin  bitiminde sınava girmeniz gerekmektedir. Sınavda başarılı olduktan sonra siz de Hızlı Okuma Eğitmeni ünvanınız olacak. Bu ünvan ile Özel ve devlet okullarında çalışabilir,Okullarda egzersiz açabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde kurs açarak maddi kazanç elde edebilirsiniz.

Online Hızlı Okuma Eğitmenlik Eğitimini tamamlamanızın ardından siz de hızlı okuma eğitmeni  olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Firmamızdan aldığınız kaliteli eğitim deneyimli ve profesyonel kadromuz tarafından titizlikle hazırlanmıştır. Bu kaliteli eğitim sizlere maddi kazanç noktasında iyi yerlere getirecektir. Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programı ücretleri için hemen şimdi tıklayınız.

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Makalelemiz Hakkında Düşüncelerinizi Belirtin

Cevap Yazınız

Hayat Boyu Eğitim Merkezi
Logo
Enable registration in settings - general
Shopping cart